Την Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου 2020 οι μαθητές της Β΄ τάξης του Τομέα Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού επισκέφθηκαν, συνοδεία καθηγητών τους, την επιχείρηση «GeoFlex» του κ. Μηλιώνη Αντώνιου η οποία δραστηριοποιείται τα τελευταία 40 χρόνια στην ευρύτερη περιοχή του Αλμυρού.

Στόχος της διδακτικής επίσκεψης ήταν να αποκτήσουν οι μαθητές γνώσεις και μαθησιακές εμπειρίες σε θέματα σχετικά με τα υδραυλικά και ηλεκτρικά συστήματα αυτοματισμού και να εξοικειωθούν με τις βασικές έννοιες της λειτουργίας μιας επιχείρησης.

Ο κ. Μηλιώνης ξενάγησε τους μαθητές στους χώρους της επιχείρησής του και τους μίλησε για το αντικείμενο της δουλειάς του που είναι κυρίως το εμπόριο, η εγκατάσταση και η επισκευή συστημάτων γεώτρησης και άντλησης νερού.

Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών Σαλάτα Ελένης, Φλώρου Αποστολίας και Πούλου Χρήστου.

Ευχαριστούμε τον κ Μηλιώνη για τη θερμή φιλοξενία.